Centrum Promocji Zdrowia

Strona główna / Centrum Promocji Zdrowia

PROFILAKTYKA DIAGNOSTYKA LECZENIE

Kraje wysokorozwinięte stawiają na profilaktykę, bo skutki choroby w zaawansowanym stadium są porażające. Nawet, jeśli pacjent uratuje życie, zmaga się z dużymi kosztami leczenia, zarówno finansowymi, jak i społecznymi.

Medicarpathia powołała Dział Promocji Zdrowia, który zajmuje się popularyzowaniem zdrowego stylu życia, ale również wiedzy o badaniach profilaktycznych, ułatwia ich bezpłatne wykonanie, organizuje wydarzenia, na których pacjenci mogą zasięgnąć darmowych porad, zdobyć publikacje prozdrowotne. Personel Centrum organizuje akcje i imprezy promujące zdrowie, dzięki którym mieszkańcy uczą się korzystać z cywilizacji tak, by nie paść jej ofiarą, bo nierzadko taki jest właśnie skutek uboczny.

Jest oczywiste, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale jeśli choroba już podstępnie zaatakuje, warto zrobić wszystko, by wykryć to jak najszybciej, kiedy jeszcze jest szansa na wyleczenie. Dlatego warto uświadamiać, jak ważne jest kontrolowanie stanu swojego zdrowia, nawet jeśli nie mamy objawów, a jedynie świadomość, że nie żyjemy zdrowo.

Żyjesz w stresie? Źle się odżywiasz? Masz zbyt mało ruchu?

Jeśli choć raz odpowiedziałeś „tak” sprawdź, czy choroby cywilizacyjne nie są Twoim problemem.

Z nami masz szansę zdążyć na czas!