Choroby cywilizacyjne

Strona główna / Promocja zdrowia / Choroby cywilizacyjne
Choroby cywilizacyjne

Choroby cywilizacyjne napędzają się wzajemnie, potęgując swoje objawy.

Pacjent zwykle koncentruje się na jednej ich grupie, najczęściej na tych najdotkliwszych lub wyłaniających się jako pierwsze. Nierzadko chory nie zdaje sobie sprawy, że czynniki, które wywołały daną dolegliwość, miały też destrukcyjny wpływ na resztę organizmu.

Bywa jednak, iż pacjent wie, że lecząc np. cukrzycę powinien udać się również po poradę do dietetyka czy gastrologa, a nawet psychologa, ale nie podejmuje tego wysiłku. Na drodze stoi brak czasu, trudności organizacyjne, niechęć wobec wyzwań logistycznych stojących przed chorym, który chce w różnych miejscach zasięgnąć porad kilku specjalistów wysokiej klasy.

Na Podkarpaciu nie funkcjonuje żaden inny ośrodek medyczny zajmujący się w sposób kompleksowy zwalczaniem chorób cywilizacyjnych. Istnieją oddzielne poradnie, oddziały szpitalne oraz gabinety lekarskie, ale z oczywistych względów nie zapewniają całościowego podejścia do pacjenta, który zmaga się z różnymi problemami chorobowymi jednocześnie.

W Medicarpathii nawet złożony i wielowątkowy proces diagnostyczny nie jest przypadkowy ani chaotyczny, a wyników badań nie trzeba już kompletować po rozciągniętych w czasie wizytach w poradniach, szpitalach i klinikach oraz gabinetach prywatnych różnych specjalizacji. Opisy medyczne znajdują się w jednym miejscu, dokumentacja jest więc zawsze kompletna, ustandaryzowana, a wymiana informacji o danym pacjencie pomiędzy lekarzami przebiega sprawnie, co czyni leczenie znacznie sprawniejszym i skuteczniejszym.