Media o nas

Strona główna / Media o nas

Piknik Zdrowia w Medicarpathii!

“Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne badania. W sobotę będzie można wykonać badania okulistyczne, USG bioderek u dzieci do pierwszego roku życia, skorzystać z porad kardiologicznych i diabetologicznych.”

www.rzeszow.wyborcza.pl

www.rzeszow.pl

www.tygodniksanocki.pl

www.radio.rzeszow.pl

www.supernowosci24.pl

www.promocja.mielec.pl

www.modnieizdrowo.pl

www.diver.net.pl (załącznik)

Medyczna opieka dla biegaczy biorących udział w Biegu Niepodległości!

“Obok Biura Zawodów, na stanowisku Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia, 10 listopada każdy uczestnik Biegu Niepodległości w godz. 15.00-18.00, będzie mógł bezpłatnie wykonać oburęczny, synchroniczny pomiar ciśnienia tętniczego krwi czy pomiar poziomu glukozy we krwi, Jeden z uczestników biegu weźmie udział w Biegu Niepodległości z zainstalowanym nowoczesnym urządzeniem diagnostycznym. Dzięki temu nasi specjaliści będą mogli zdalnie monitorować częstość akcji jego serca, zapis EKG oraz poziom tlenu we krwi tętnicze”

www.leliwa.pl

www.promocja.mielec.pl

www.supernowosci24.pl

www.rzeszow.wyborcza.pl

Medicarpathia zadba o zdrowie siatkarzy Asseco Resovii

“Medicarpathia jest nową, prężnie rozwijającą się kliniką na mapie Rzeszowa. Nasz nowy partner medyczny specjalizuje się w chorobach cywilizacyjnych, które coraz częściej dotykają nasze społeczeństwo. Cieszymy się, że nasza drużyna będzie pod, tak dobrą opieką. Badania, którym poddani zostali zawodnicy i sztab szkoleniowy mogą zmniejszyć ryzyko jakichkolwiek zachorowań i urazów. Dokładne rozpoznanie i prewencja pozwoli na podniesienie poziomu treningów naszej drużyny – mówi Prezes Zarządu Asseco Resovii Rzeszów, Bartosz Górski.”

www.nowiny24.pl

www.rzeszow.wyborcza.pl

www.rzesport.pl

www.siatkanews.com

www.accredito.com

Maraton Rzeszowski z Medicarpathią!

Nasza wizyta na tegorocznym maratonie odbiła się szerokim echem w lokalnych mediach. Dzięki nam biegacze mieli okazję zmierzyć sobie ciśnienie nowatorskim ciśnieniomierzem synchronicznym pomagającym zdiagnozować miażdżycę, a także sprawdzić poziom cukru we krwi. Personel naszego centrum doradzał w kwestii zdrowego trybu życia i diety. Jak zresztą mówili sami zainteresowani: “takie akcje są unikatowe na tego typu imprezach, a doskonałe, bo przypominają, że do wysiłku trzeba się dobrze przygotować i same w sobie dają do tego okazję, pozwalają zdobyć wiedzę o swoim zdrowiu”. O tym oraz o wielu innych aspektach naszej obecności w poniższych źródłach:

“Od rana prowadzone są bezpłatne badania uczestników dwudniowego święta sportu w Rzeszowie. Personel rzeszowskiego Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia, w galerii Millenium Hall m.in. mierzy ciśnienie pomagając diagnozować miażdżycę określić indywidualny profil ryzyka sercowo-naczyniowego biegacza oraz docelowy próg wydolności.”

www.radio.rzeszow.pl

“Wiemy, że czas najwyższy głośno mówić o tym, że wysiłek fizyczny musi być kontrolowany – mówi lek. Adam Młodziankowski  – internista, kardiolog  z mieleckiego szpitala reprezentujący także  Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych  Medicarpathia, które będzie bezpłatnie badać biegaczy na maratonie w najbliższą niedzielę.”

www.wcj24.pl

“W trakcie wysiłku dochodzi do pobudzenia układu adrenergicznego, co prowadzącego do wzrostu tętna, ciśnienia tętniczego krwi, aktywacji płytek krwi i układu krzepnięcia, redystrybucji przepływu krwi w poszczególnych łożyskach naczyniowych, odwodnienia z utratą jonów potasu i magnezu. To sprawia, że, zwłaszcza w początkowej fazie uprawiania sportu, ryzyko tych nagłych zdarzeń może przewyższać długofalową korzyść dla zdrowia.”

www.m.resinet.pl

www.nowiny24.pl

www.promocja.mielec.pl

Prof. Robert Rejdak w radiu TOK FM

Kolejna świetna wiadomość dotycząca sukcesów naszych specjalistów! Niewątpliwie za takowy należy uznać zaproszenie prof. Roberta Rejdaka, który oczywiście m.in. kieruje naszym zespołem okulistów, w poczet elitarnego grona ekspertów portalu Twoje Zdrowie radia RMF FM. Poniżej link, pod którym znajduje się nie tylko wizytówka, ale także fascynujące wywiady z lekarzem, który w zawodowym życiu mierzył się z niezwykłymi wyzwaniami. Czytaj na:

ROBERT REJDAK

Bardzo miło nam poinformować, że kardiolog Adam Młodziankowski, prezes Medicarpatii i oczywiście jeden z naszych czołowych specjalistów, ma na swoim koncie kolejne ważne osiągnięcie. Zapraszamy do poznania szczegółów tej iście “diamentowej historii”, którą opowiedziały media (linki poniżej). Areną zdarzeń był PAKS w Mielcu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZABIEG ROTABLACJI W V ODDZIALE POLSKO-AMERYKAŃSKICH KLINIK SERCA W MIELCU

Rotablacja pomaga “sercowcom” zdrowieć. Także w mieleckim szpitalu

Pierwsza rotablacja w szpitalu, teraz na zabieg trzeba będzie poczekać

Kardiolodzy z Mielca diamentowym wiertłem udrażniają tętnice

Ten zabieg ratuje życie

Niezwykle skomplikowany zabieg kardiologiczny na mieleckim PAKSie

 

DZIEŃ OTWARTY W KLINICE MEDICARPATHIA

24 czerwca 2017 r. w Podkarpackim Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych w Rzeszowie, pacjenci mogli bezpłatnie wykonać proste i szybkie badania pozwalające sprawdzić ich stan zdrowia i formę fizyczną. Można było skorzystać także z porad lekarzy specjalistów, jak również dietetyka, rehabilitanta czy trenera personalnego.

Zobacz materiał:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,22000910,bezplatne-badania-serca-naczyn-pluc-i-wieku-biologicznego.html

OTWARCIE NOWEJ PLACÓWKI MEDYCZNEJ W RZESZOWIE

MEDICARPATHIA czyli Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych oficjalnie OTWARTE. To pierwszy ośrodek na Podkarpaciu zajmujący się kompleksowym zwalczaniem chorób cywilizacyjnych, skupiający wielu wybitnych specjalistów z ponad 20 specjalizacji m.in. kardiologii, chirurgii naczyniowej, neurologii, kardiochirurgii, okulistyki czy onkologii.

Zobacz materiał:
http://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/3575/w-rzeszowie-otwarto-centrum-leczenia-chorob-cywilizacyjnych.html

BEZPŁATNE BADANIA

Pomiary poziomu glukozy, hemoglobiny związanej z glukozą, “złego” cholesterolu, wskaźnika krzepliwości krwi, ocenę gęstości kości, stanu flory bakteryjnej jelit, usg piersi, analiza składu ciała – takie badania nieodpłatnie mogli wykonać pacjenci, którzy pojawili się w naszej Klinice podczas Dnia Otwartego – 24 czerwca 2017 r. Na miejscu mogli także bezpłatnie zinterpretować te wyniki u lekarza specjalisty.

Zobacz materiał:
http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Rzeszow-bezplatne-badania-serca-naczyn-i-pluc,174042,10.html

BAWIMY SIĘ I UCZYMY – Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W RZESZOWIE

Jakich objaw chorób nie powinniśmy bagatelizować i co powinno nas niepokoić? Kiedy udać się do specjalisty po poradę lekarską? Nieodpowiednia dieta, ciągły stres, brak aktywności fizycznej to tylko niektóre przyczyny występujących coraz częściej chorób cywilizacyjnych do których zaliczyć możemy między innymi: nadciśnienie, cukrzycę, bezsenność czy otyłość. Podczas pikniku w Szkole Podstawowej nr w Rzeszowie, dorośli mogli dowiedzieć się jak powinna wyglądać profilaktyka i natychmiastowa reakcja, gdy coś złego dzieje się w organizmie. Dzieciaki natomiast przy pomocy modelu serca z tworzywa sztucznego mogły zapoznać się z budową tego organu.

Zobacz materiał:
http://www.korso.pl/wiadomosci/2220,centrum-leczenia-chorob-cywilizacyjnych-z-rzeszowa

BEZPŁATNE PORADY WIELU SPECJALISTÓW

“Tylko profilaktyka, szybka diagnoza i kompleksowe leczenie dają szansę na zdrowie – mówi lek. Adam Młodziankowski”.
Badania serca, naczyń, płuc, przewodu pokarmowego, piersi, prostaty i określenie wieku biologicznego przy pomocy najnowocześniejszego urządzenia TANITA.
Dzień otwarty w Podkarpackim Centrum Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia w Rzeszowie cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Podkarpacia.
Każdy, kto odwiedził nasze centrum, mógł skonsultować wyniki wykonanych bezpłatnie badań z lekarzem specjalistą m.in kardiologiem, neurologiem czy okulistą.

Zobacz materiał:
http://www.korso.pl/wiadomosci/2323,bezplatne-porady-wielu-specjalistow

KRÓTKA FOTORELACJA Z DNIA OTWARTEGO W KLINICE

Jakie badania przyciągnęły mieszkańców Podkarpacia do Podkarpackiego Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych w Rzeszowie i jaka znana twarz pojawiła się na Dniu Otwartym. Zobaczcie w naszej krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Zobacz materiał:
http://czyliwiesz.pl/pacjenci-szukali-medycznych-drogowskazow/