Na Dniu Osiedla Miłocin w Rzeszowie m.in. kardiolodzy i dietetycy z Medicarpathii. Sprawdź w kilka minut, jak stoisz ze zdrowiem!

Kardiolodzy oraz dietetycy z poradami, ocena ryzyka chorób układu

krążenia, sprawdzanie poziomu cukru we krwi, badanie pomagające wykryć miażdżycę – to główne punkty programu działań profilaktyczno-edukacyjnych Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia na sobotni Dzień Osiedla Miłocin w Rzeszowie.

Skąd pomysł, by zaoferować mieszkańcom taką pomoc w podjęciu lub utrzymaniu zdrowego trybu życia? Jak mówi personel Medicarpathii, podczas niedawnego dnia otwartego placówki pacjenci powtarzali, że współcześnie człowiek żyje w biegu i bez konkretnego impulsu nie zatrzymuje się po wiedzę, czy na przemyślenia na temat swojej formy. Brnie w błędy żywieniowe, utrwala fatalne nawyki, jeśli chodzi o jakość snu, odpoczynku, ilość ruchu itp. Często dopiero w trakcie takich akcji koncertuje się na chwilę na temacie zdrowia, ale czasem właśnie ten moment wystarczy, by wiele zmienić na lepsze. – I my chcemy, aby spotkanie z personelem Medicarpathii  było punktem zwrotnym w życiu osób, u których w sobotę stwierdzimy np. zagrożenie chorobami układu krążenia, czy cukrzycą, miażdżycą. Powiemy co robić, jak się odżywiać, w jaki sposób zmienić styl życia, aby sobie znacznie pomóc. Będą fachowcy
z wielką wiedzą i doświadczeniem – mówi Adam Młodziankowski, kardiolog z Medicarpathii.

Ponadto lekarze pokażą zasady udzielania pierwszej pomocy, będzie także quiz dla dzieci. – Chcemy pokazywać dzieciom już od najmłodszych lat, że ich forma, samopoczucie, zdrowie zależy od nich samych, mają na to wpływ. Teraz kształtują swoje nawyki, najintensywniej się uczą, dlatego warto włożyć w to energię – dodaje lek. Adam Młodziankowski.

Dzień Osiedla Miłocin ze stoiskiem medycznym Medicarpathii już 2 września na placu przy Hali Sportowej, ul. Miłocińska 44 w Rzeszowie. Z kardiologami i dietetykiem będzie można się spotkać od ok. 15.00 do ok. 18.00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.