O Nas

DLACZEGO MEDICARPATHIA?

Choroby cywilizacyjne to jeden z największych problemów zdrowotnych państw wysoko rozwiniętych i krajów szybko rozwijających się. Sprzyjają im siedzący tryb życia, całkowity brak aktywności fizycznej, ograniczenie ćwiczeń do minimum, dieta bogata w produkty wysokotłuszczowe i zawierająca zbyt dużą ilość cukrów, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, stres, zanieczyszczenie powietrza, wydłużanie okresu życia i zmniejszenie na narażenie czynnikami zakaźnymi.

Tego typu czynniki w zastraszającym tempie źle wpływają na organizm człowieka, co objawia się np. problemami z układem krążenia, otyłością, cukrzycą, dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, bezsennością, alergią, chorobami układu oddechowego, wadami wzroku, problemami natury psychicznej itd.

Choroby te są często chorobami przewlekłymi, ograniczają zdolność do wykonywania podstawowych zadań takich jak zadania życia rodzinnego i zawodowego. Wymagają regularnej opieki medycznej i są problemem dla całego społeczeństwa. Na drodze stoi brak czasu, trudności organizacyjne, niechęć wobec wyzwań logistycznych stojących przed chorym, który chce w różnych miejscach zasięgnąć porad kilku specjalistów wysokiej klasy.

 

Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom zdrowotnym, stawiając sobie za cel profesjonalne działania zmierzające do skutecznej profilaktyki, wczesnego wykrywania i kompleksowego postępowania terapeutycznego umożliwiającego sprawne i skuteczne opanowanie problemów zdrowotnych przy zastosowaniu indywidualnego, interdyscyplinarnego podejścia do każdego pacjenta.

JAK DZIAŁAMY?

Jest to możliwe przede wszystkim dzięki naszej kadrze medycznej, która zapewnia skuteczną i kompleksową diagnozę każdego pacjenta i umożliwia prawidłowy spersonalizowany tryb leczenia.

Gabinety specjalistyczne, wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy. Prowadzone są przez cenionych lekarzy klinicystów z ogromnym doświadczeniem, praktykujących w szpitalach i przychodniach w regionie.

 

EDUKACJA, PROFILAKTYKA, DIAGNOSTYKA, LECZENIE

Kraje wysokorozwinięte stawiają na edukację i profilaktykę, bo skutki choroby w zaawansowanym stadium są porażające. Nawet, jeśli pacjent uratuje życie, zmaga się z dużymi kosztami leczenia, zarówno finansowymi, jak i społecznymi.

 

Dlatego powołano Dział Promocji Zdrowia który zajmuje się popularyzowaniem zdrowego stylu życia, ale również wiedzy o badaniach profilaktycznych, ułatwia ich bezpłatne wykonanie, organizuje wydarzenia, na których pacjenci mogą zasięgnąć darmowych porad, zdobyć publik