Nasi eksperci w mediach

Strona główna / Nasi eksperci w mediach

1. W Klinice Okulistyki w Lublinie powstanie Centrum szkoleniowe w okulistyce zabiegowej.

Lubelska Klinika to miejsce, gdzie operowane są najtrudniejsze przypadki ciężkich uszkodzeń oka.
Centrum to, będzie jedyną filią w Europie Środkowej i Wschodniej Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów Okulistycznych.
Kierownik kliniki okulistyki ogólnej profesor Robert Rejdak ma nadzieję, że dzięki powstaniu centrum szkoleniowego Lublin stanie się
międzynarodowym ośrodkiem w dziedzinie edukacji i szkoleń w zakresie chirurgii oka.

Zobacz materiał:
https://lublin.tvp.pl/32704232/sukces-lubelskiej-kliniki-powstanie-centrum-szkoleniowe

3. Soczewki plamkowe szansą na poprawę wzroku.

Okuliści z Lublina wszczepili trzem pacjentom soczewki plamkowe!
Zwyrodnienie plamki żółtej to postępująca choroba zwyrodnieniowa centralnej części siatkówki oka, która odpowiedzialna jest za ostre widzenie i rozróżnianie kolorów. Choroba ta dotyka głównie kobiety po 50. roku życia.

Zobacz materiał:
http://wiadomosci.tvp.pl/27024777/marzenie-by-widziec

5. Lubelscy lekarze uratowali wzrok 6 latki. Dziecku w oko wbił się metalowy element inhalatora.

rofesor Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie z pomocą wybitnych specjalistów z zagranicy uratował wzrok dziewczynki. Podkreślił jednak, że: “Z ciężkim sercem rozpoczynałem tę operację. Nie wiedziałem jak ona się skończy, bałem się – powiedział”. Natomiast dr Ioannis Mallias, dyrektor oddziału Szpitala Mediterraneo w Atenach powiedział, że widział w swoim życiu wiele urazów wzrokowych, ale ten był najtrudniejszy.

Zobacz materiał:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-06-17/w-oko-wbil-sie-metalowy-element-inhalatora-lubelscy-lekarze-uratowali-wzrok-6-latki/

2. Przeprowadził ponad 27 tys. zabiegów chirurgicznych!

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z wybitnym specjalistą w dziedzinie okulistyki. Kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej UM w Lublinie, Profesor Robert Rejdak opowie miedzy innymi o swojej pierwszej operacji w życiu oraz o tym jak możemy zapobiec uszkodzeniom oka.

Zobacz materiał:
https://lublin.tvp.pl/32704232/sukces-lubelskiej-kliniki-powstanie-centrum-szkoleniowehttp://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/robert-rejdak-ratuje-oczy-po-najciezszych-urazach-i-wypadkach,218288.html

4. Dynamiczny rozwój okulistyki i pionierskie operacje w skali kraju pod nadzorem Profesora Roberta Rejdaka.

Specjaliści z Kliniki Okulistyki Ogólnej przy ul. Chmielnej leczą w zasadzie wszystkie choroby oczu, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. “Na pierwszy plan wysuwa się jednak nowoczesna chirurgia zaćmy, gdzie dzięki zastosowaniu i wprowadzeniu technik miniinwazyjnych możemy poszczycić się bardzo dobrymi wynikami leczenia. Ponadto wszczepiamy jako pionierzy w skali kraju najnowsze typy soczewek wewnątrzgałkowych: multifokalnych, torycznych oraz Schariotha” – mówi prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej UM w Lublinie.

Zobacz materiał:
http://lublin.wyborcza.pl/lublin/56,48724,21893599,prof-robert-rejdak,,8.html