PAKIETY SPECJALISTYCZNYCH BADAŃ I KONSULTACJI DLA SPORTOWCÓW

Strona główna / PAKIETY SPECJALISTYCZNYCH BADAŃ I KONSULTACJI DLA SPORTOWCÓW

Pakiety specjalistycznych badań i konsultacji:

W Medicarpathii z badań dedykowanych osobom aktywnym skorzystało już wielu sportowców, zarówno amatorów jak i zawodowców. Wszyscy są zgodni, że zyskali bezcenną wiedzę o swoim organizmie, która pozwala im mieć pewność, iż są odpowiednio przygotowani do sportowych wyzwań.

  • Obiektywna ocena stanu zdrowia i wydolności układu krążenia.
  • Trzy poziomy badań dostosowane do intensywności uprawiania aktywności fizycznej.
  • Indywidualne dobranie zakresu aktywności fizycznej do stanu zdrowia i wydolności organizmu pozwala uniknąć groźnych powikłań zdrowotnych!

KTO I DLACZEGO POWINIEN ZROBIĆ SOBIE BADANIA DLA AKTYWNYCH?

Zawodowcy – to wiadomo!

O tym, że zawodnik zawodowy musi przejść badania stanu zdrowia aby w ogóle był dopuszczony do treningów i zawodów, wie niemal każdy, kto obserwuje świat sportowy. Wyniki mają zobrazować formę zdrowotną osoby uprawiającej sport wyczynowo. Trener i sam zawodnik dzięki regularnym badaniom wiedzą m.in. jak organizm sportowca reaguje na wzmożony czy wręcz ekstremalny wysiłek fizyczny. Bywa, że ta wiedza ratuje życie, bo niekiedy badania pozwalają wykryć nieprawidłowości, które wprawdzie eliminują sportowca z uprawiania danej dyscypliny czy uniemożliwiają podjęcie danego wyzwania, ale zapobiegają też nagłej śmierci w trakcie meczu, biegu czy wyścigu kolarskiego.

Amatorzy – bo to też sportowcy narażeni na wielkie obciążenia organizmu!

Od sportowców amatorów nikt nie wymaga orzeczenia lekarskiego, które dopuszcza ich do wymagających treningów i startów. A przecież wysiłek, który podejmują, jest dla nich nie mniejszym obciążeniem niż dla zawodowców występy wyczynowe. Skutek? Co jakiś czas media donoszą o tym, że podczas maratonów albo meczy dochodzi do nagłej śmierci uczestnika imprezy, którego samopoczucie przed startem nie budziło wątpliwości. Tak nie musi być, ale warunkiem jest to, by amatorzy do kwestii zdrowia podchodzili tak samo poważnie, jak zawodowcy. Zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę i nie znają swojego organizmu aż tak, by mieć pewność co do reakcji na przeciążenia. Badania powinny także zrobić sobie osoby, które mają już za sobą dokonania sportowe, ale chcą podjąć nowe, większe wyzwania. I tu potrzebna jest absolutna pewność, że nagły, intensywny wysiłek nie zaszkodzi.

W Medicarpathii z badań dedykowanych osobom aktywnym skorzystało już wielu sportowców, zarówno amatorów jak i zawodowców. Wszyscy są zgodni, że zyskali bezcenną wiedzę o swoim organizmie, która pozwoliła im zyskać pewność, iż są odpowiednio przygotowani do sportowych wyzwań.

1. PAKIET  DLA AKTYWNYCH „Bezpieczny start”2. PAKIET  DLA AKTYWNYCH „Efektywny trening3. PAKIET  DLA AKTYWNYCH „Ekstremalny wyczyn”
Badania laboratoryjne:Badania laboratoryjne:Badania laboratoryjne:
– ALT– ALT– ALT
– AST– AST– AST
– CPK– CPK– CPK
– CRP-hs– CRP-hs– CRP-hs
– D-dimery– D-dimery– D-dimery
– Glukoza– Glukoza–  FT3
– Jonogram (Elektrolity)– Jonogram (Elektrolity)–  FT4
– Kreatynina– Kreatynina– Glukoza
– Kw