Dzień otwarty 24.06

Strona główna / Aktualności / Dzień otwarty 24.06

Badania serca, naczyń, płuc, przewodu pokarmowego, piersi, prostaty i… wieku biologicznego!

Dzień otwarty Medicarpathii – bezpłatne porady wielu specjalistów

Dlaczego porada lekarska uzyskana na czas może uratować życie człowieka XXI wieku? Ponieważ choroby cywilizacyjne atakują niezauważenie, a z czasem dochodzi do groźnych powikłań i wtedy jest za późno na pełne wyleczenie. Jak tego uniknąć pacjenci dowiedzą się podczas Dnia Otwartego Centrum Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia.

W sobotę 24 czerwca od godz. 10.00 do 14.00 będzie można zasięgnąć porad lekarzy wielu specjalizacji, m.in. kardiologii, kardiochirurgii, neurologii, pulmonologii, diabetologii, chirurgii naczyniowej i innych.

Oficjalne otwarcie placówki przy ul. Witolda 1 odbędzie się dwa dni wcześniej, 22 czerwca. – To otworzy wiele nowych możliwości mieszkańcom regionu. Wiemy, że wielu z nich rezygnuje z leczenia niektórych chorób z braku czasu, z powodu trudności organizacyjnych stojących przed chorym, który chce w różnych miejscach zasięgnąć porad kilku specjalistów wysokiej klasy. Na Podkarpaciu nie funkcjonował żaden ośrodek medyczny zajmujący się kompleksowo zwalczaniem chorób cywilizacyjnych. Dzięki Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych to właśnie się zmieni – mówi kardiolog Adam Młodziankowski.

Podczas Dnia Otwartego, oprócz wielu lekarzy, poradą będzie służył dietetyk, rehabilitant oraz certyfikowany trener personalny. Pacjenci będą mogli zrobić proste i szybkie badania, które dadzą im ogrom wiedzy na temat własnego zdrowia i formy.

Zaoferujemy m.in.

– pomiary poziomu glukozy,
– hemoglobiny związanej z glukozą, „złego” cholesterolu,
– wskaźnika krzepliwości krwi,
– ocenę gęstości kości,
– stanu flory bakteryjnej jelit oraz ilości tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu, co wykorzystuje się jako pomoc w procesie rzucania palenia.

Będzie można sprawdzić wydolność fizyczną i uzyskać wskazówki jak bezpiecznie dla zdrowia zadbać o swoją formę. Jednak najważniejsze, że od razu, na miejscu, jest szansa bezpłatnie zinterpretować te wyniki i dowiedzieć się, co dalej – podkreśla Adam Młodziankowski. – Jeśli wyniki są w normie, warto dowiedzieć się, jak ten stan utrzymać. Jeżeli jednak badania pokażą coś niepokojącego, pacjent dowie się, jak skutecznie i na czas zadbać o własne zdrowie.